Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2015, 14:34

Google ukončil svoj superprojekt za milióny. Inteligentné okuliare sú fiaskom

Spoločnosť však uviedla, že neopúšťa projekt úplne a chystá novšiu verziu.

Technologická firma od budúceho týždňa zastaví predaj svojich okuliarov Google Glass. Spoločnosť však uviedla, že neopúšťa projekt úplne a je aj naďalej odhodlaná pracovať na novšej verzii pre spotrebiteľov, ktorú uvedie, keď bude na to pripravená.

„Okuliare boli v plienkach a naučil nás chodiť. No ešte máme nejakú  prácu a teraz sme pripravení dať nášmu dieťaťu veľké topánky a naučiť sa, ako ho riadiť,“ uviedol tím vývojárov na blogu Google+. Posledný deň na kúpenie Google Glass v rámci programu Explorer tak bude tento pondelok.

Nový domov

Program Glass Explorer umožňoval ľuďom kúpiť si testovacie verzie Google Glass za 1500 dolárov. Jeho cieľom bolo zároveň zistiť, ako ľudia používajú technológiu a získať tak spätnú väzbu. Firma ho spustila v roku 2013 v Amerike a v minulom roku aj vo Veľkej Británii. Najnovšie sa očakávalo, že bude nasledovať masovejšie zavádzanie produktu na trh. Google však teraz tvrdí, že tento program zatvorí.  Tím vývojárov tak odíde z divízie Google[x] a stane sa samostatným podnikom v rámci Googlu na čele s aktuálnou manažérkou Ivy Ross.

Problém so súkromím

Google Glass sú okuliare, ktoré sa dokázali pripojiť pomocou Wi-fi  na internet a umožňovali používateľovi zdieľať obrázky alebo videá na Google+. Zatiaľ čo sa produkt stal obľúbeným u mnohých technologických nadšencov a vývojárov, u širokej verejnosti naopak vyvolal obavy o potenciálne narušenie súkromia jednotlivca.

Mali sme v rukách Google Glass. Pozrite si test HN

Ticketportal.sk