Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2015, 11:53

Legendárna česká Mafia dostala pokračovanie. Pozrite si prvé zábery

Novinku si zahráte už v budúcom roku, a to na konzolách, ale aj počítačoch.

Ste v koži vojaka, ktorý sa vrátil z Vietnamu a našiel si svoju novú „rodinu“. Mafia III ukázala, kde a ako sa bude odohrávať jej príbeh. Je to pokračovanie hry, ktorá sa považuje za klenot českej hernej scény a preslávila vtedajšie štúdio Illusion Softworks na celom svete. 

No z príbehu taxikára, ktorý sa odohrával v prvom diele Mafie na prelome tridsiatych a štyridsiatych rokoch, sa hráči posunú do New Orleans v sedemdesiatych rokoch.

Súčasné herné štúdio 2K Games ukázalo prvé zábery z hrania a trailer na hernom festivale Gamescon. V hre Mafia III sa dostanete do roly Lincolna Claya. Je to černoch, ktorému talianska mafia vyhladila kamarátov a jeho „novú rodinu“. 

Hra má odrážať skutočnú atmosféru, ktorá bola na začiatku sedemdesiatych rokov v Spojených štátoch amerických. Rozmáhal sa organizovaný zločin, prekvital rasizmus a požadoval sa koniec vojny. Všetko toto majú hráči nájsť aj v pripravovanej hre. Okrem iného bude v hre odkaz aj na predchádzajúci diel – Mafiu II. 

Novinka príde na trh už budúci rok a dostane sa na Xbox One, PlayStation 4 a počítače. Čakú ju však obrovská zmena. Zatiaľ sa hovorí len o titulkách v češtine, celý dabing hry potvrdený nebol.