Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2013, 00:31

Slovenský startup chce inteligentné svetlo. Zmení domácnosť

Bezdotykové ovládanie, automatický alarm či príprava na spánok. Pozrite sa, čo chcú vyrábať Slováci.

Goldee. Svetlo, ktorému dvaja slovenskí startupisti dali rozum. Inteligentné a bezdotykové, ktoré vám navodí doma vždy tú správnu atmosféru či už ráno vychádzajúcim slnkom alebo večer svetlom romantiky.

Minulý rok v rámci Startup Weekendu v Bratislave ste mohli zachytiť projekt s názvom Goldenfish Lighting. Tomáš Baran a Stano Luzbeták tak prišli s nápadom inteligentného svetla, ktoré bude obsahovať množstvo múdrych funkcií. Sunrise Alarm, ktorý bude simulovať východ slnka aby sa vám lepšie vstávalo. Naopak nebude chýbať Sleep Timer, ktorý bude tlmiť svetlo tak, aby ste sa pripravili na spánok.

Simuluje bežný život

Funkcia Night Mode, umožní svetlu rozvietiť sa a zhasnúť neagresívnym tlmeným svetlom pre nočné” prechádzky”. Samozrejme Goldee vie vypnúť všetky svetlá po odhode posledného člena domácnosti a pri dlhšej dovolenke simuluje bežný život v byte ako ochranu proti zlodejom. Všetko ovládané gestami rúk.

Momentálne štartuje veľká crowfundingová kampaň v USA s názvom Goldee Light Controller na www.getgoldee.com. Cieľom je získať 100 tisíc dolárov, ktoré umožnia naštartovať výrobu. V jej období bude možné predobjednať svetlo za 249 dolárov , neskôr bude oficiálna cena 349 dolárov. Ak sa toto všetko Slovákom podarí, prevratný vynález Goldee Light Controller môžu prvý záujemcovia očakávať v lete budúceho roku.

Zdroj: Vimeo

Ticketportal.sk