Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2015, 00:00

Drahomír Piok: Má to zmysel. Samsung „konečne“ vymyslel niečo užitočné

Svet telefónov sa zmení. Vďaka technológiám začnú dostávať rôzne tvary. Prichádza doba, kedy displej už nebude len plochý.

Jednoduché ovládanie, unikátna technológia či špecialita, ktorá začne ovplyvňovať svet. Samsung ukázal kontroverzný telefón, ktorý ponúka na svojej pravej strane novinku. Zahnutý displej. 

Nie je to prvý telefón, ktorý má obdobnú vlastnosť.

Avšak v súčasnosti sa s touto technológiou skôr experimentuje a hľadajú sa jej reálne využitia. A zdá sa, že Samsung už niečo objavil.  

Nová technológia v telefónoch

Samsung Galaxy Note Edge je výborne vybaveným telefónom, ktorý má 5,6 palcový displej, no nie len tak obyčajný. Jeho pravý okraj je zahnutý.

Na boku si tak môžete nechať zobrazovať rôzne lišty, cez ktoré máte prístup ku skratkám do aplikácií, výpis z kalendára, z aplikácie S Health (počet krokov či prejdená vzdialenosť) alebo z ďalších iných. 

Najhoršie spracovanou aplikáciou, ktorá sa pokúša využiť potenciál bočného displeja, je fotoaparát. Jeho ovládanie je komplikované a stane sa, že spúšť stlačíte náhodou. 

Avšak aj napriek tomu sa mi táto inovácia veľmi páčila a myslím, že rozširuje schopnosti telefónu. 

Nový Samsung Galaxy Note Edge je takmer totožnou kópiou „supertelefónu“ Galaxy Note 4. Má rovnaké parametre ako procesor Snapdragon 805, 16 Mpx fotoaparát či 32 GB vnútorného priestoru alebo 3 GB RAM. Detailnú recenziu si môžete prečítať tu. 

Za luxus sa platí. A poriadne

Jedinou výnimkou je výdrž batérie. Tá hraje v neprospech smartfónu Edge. Má menšiu batériu a vydrží približne deň a pol. 

To, kvôli čomu sa Edge nebude predávať ako „teplé rožky“, je jeho cena. 

Už od začiatku bolo jasné, že toto zariadenie nebude patriť k najlacnejším. Ak už zvažujete kúpu zariadenia, akým je Note, za telefón dáte aj okolo 700 eur. 

Galaxy Note Edge však stojí ešte o približne sto eur viac. Za luxus sa platí, no v tomto prípade sa dá so zažmúreným okom aj túto cenovku ospravedlniť. Ale úprimne to určite žiaden trhák v obchodoch zrejme nebude. Avšak malý a zahnutý displej na jeho okraji je predzvesťou budúcnosti a podľa mňa má zmysel. Najmä ak telefón naplno využívate pri práci. 

Snímky: Peter Mayer / HN

Súvisiace články

Ticketportal.sk