Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2014, 00:05

Ľudia iPhone 6 milujú. Apple má nový rekord

 

Až štyri milióny iPhonov. Apple predal vo svojom predpredaji za 24 hodín rekordné množstvo nových telefónov, ktoré sa začnú predávať vo vybraných krajinách už 19. septembra, teda tento piatok. 

„iPhone 6 a iPhone 6 Plus sú vo všetkých smeroch lepšími telefónmi, sme nadšení, že si ich zákazníci obľúbili rovnako ako my,“ potvrdil Tim Cook vo vyhlásení spoločnosti Apple. Potvrdil aj fakt, že objednávky vytvorili nový rekord. „Nemôžeme sa dočkať, kedy sa naše najlepšie iPhony dostanú do rúk zákazníkom,“ dodal Cook. 

iPhone 6 bude mať cenovku minimálne 700 eur

Apple mal však s predobjednávkami problém a jeho systém ihneď po polnočnom spustení nefungoval korektne. Rovnako sa ukázalo, že skladové zásoby pre väčší z iPhonov, model Plus, boli menšie a jeho dodanie cez internetový obchod Applu bude trvať týždne. 

Veľké množstvo telefónov si však spoločnosť, podľa svojho tvrdenia, nechala na oficiálne uvedenie predajov. Očakáva sa, že sa za prvý víkend predá viac než 10 miliónov oboch iPhonov. Minulý rok sa napríklad za prvý víkend predalo celkom deväť miliónov kusov starších iPhonov 5s a 5c. 

Na Slovensku sa očakáva začiatok predaja nového iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus až niekedy na konci roka. Apple si totiž sám určí, kedy a do ktorej krajiny začne dodávať svoje telefóny. A tie sa lepšie predajú v iných krajinách, spolu s potenciálom zákazníka, ktorý si nakúpi ďalšie aplikácie cez obchod Applu. 

Najbližšie miesto pre zakúpenie nového iPhonu bude zo Slovenska v Mníchove alebo Drážďanoch. Ich cena bude pre základné 16 GB verzie 699 eur pre iPhone 6 a 799 eur pre iPhone 6 plus. 

Fanúšikovia už pred Apple store aj stanujú a čakajú na predaj, ktorý sa začne v piatok. Fotografia pochádza z Berlína. 

Zdroj: apple.com

Snímky: Reuters, TASR / AP