Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.08.2015, 18:05

Pohroma pre neverníkov. Unikli desiatky miliónov citlivých dát

Zoznamka pre zadaných - Ashley Madison - bola v júli napadnutá hackermi, ktorí sa vyhrážali zverejnením súkromných dát. Tie sú podľa odborníkov pravé.

Hackeri nahrali dáta (10 GB po kompresii) na adresu prístupnú cez anonymnú sieť Tor. Podľa magazínu Wired sú súčasťou uniknutých údajov osobné údaje 32 miliónov užívateľov.

Súčasťou uniknutých dát sú aj mená, adresy či telefónne čísla ale aj transakcie či čísla kreditných kariet od roku 2007.

"Ashley Madison je najslávnejšie meno v oblasti nevery a randenia zosobášených," tvrdí web na jeho domovskej stránke. V období útoku mali údajne 40 miliónov používateľov.

Uniknuté dáta hovoria tiež o tom, čo používatelia hľadali. „Hľadám niekoho, kto doma nie je šťastný alebo sa len nudí a hľadá nejaké vzrušenie,“ píše napríklad používateľ z Ottawy.

Medzi adresami sú zrejme aj tisíce vládnych činiteľov a členov armády. Podľa informácií Wired.com je až 15-tisíc emailových adries s príponou .mil alebo .gov.

Pretože zoznamka nevyžadovala pri vytvorení profilu overenie adresy, nie je isté, či sú všetky adresy pravé. Adresy by sa mohli stať ľahkým terčom vydierania či ďalších viac či menej cielených útokov.

Po krádeži dát minulý mesiac, hackeri, ktorí sa nazvali Team Impact, požadovali, aby Avid Media Life, majiteľ AshleyMadison.com a jeho spoločník Established Men, zrušili svoje dve stránky.

Súvisiace články