Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2014, 00:08

Vo Vegas uvidíte všetko. Google Glass aj 50 Centa

Las Vegas – Cesta za top trendmi tohto roka do amerického Las Vegas bola mimoriadne zložitá, najmä kvôli komplikáciám s počasím v Spojených štátoch. Hoci s 30-hodinovým meškaním kvôli stovkám zrušených letov v zamrznutom Chicagu, oplatilo sa doraziť. 

Prišli aj Slováci
Čo sa stane vo Vegas, zostane vo Vegas – platí zvyčajne. No v prípade veľtrhu CES určite nie. Táto výstava je udalosťou, ktorá udáva trendy v technológiách na nasledujúce mesiaca, ba možno aj roky. „Mesto hriechu“ sa na aktuálne na pár dní úplne zmenilo. Okrem centra zábavy je to na týždeň aj svetové IT centrum, kde ukazujú svoje nové technológie a výrobky takmer všetky svetové firmy, čo v niečo technológiách znamenajú. V obrovských halách som nachodil už desiatky kilometrov a medzi stovkami stánkov sa tu dokonca nachádza aj jeden zo Slovenska. Aký? O tom sa ešte v HN dočítate v najbližších dňoch. 

Snímka: Tanečná skupina počas predstavenia v jednej z výstavných hál.

Bude to „chytrý“ rok
Podľa toho, čo na CES môžeme vidieť, je tak zrejmé, že tok 2014 bude viac „smart“. Vidieť tu projekty, ktoré často súvisia s inteligentnou domácnosťou, ktorú pohodlne „spravujete“ cez smartfón, alebo aj autá, ktoré vám počas jazdy objednajú pizzu domov. A keďže Vegas je Amerika a Amerika je svet, každý sa mimoriadne snaží pretlačiť práve svoj produkt do popredia. Kľučkovať po halách, hoci aj s ceduľkou Press na tričku, je teda pomerne náročné. Jednoducho, neviete, kam sa dívať skôr. Obrovským lákadlom sú napríklad v Európe „nedostatkové“ a stále vzácne Google Glass. Tu ich vidíte na každom rohu. Zatiaľ čo na Slovensku oficiálne nie sú ani jediné, za jeden deň som ich vo Vegas videl azda aj 50-krát.

Rapper a slúchadlá
Zaujímavosťou však je, že IT veľtrh nie je len o technológiách. Naraziť tu môžete aj na hviezdy svetového kalibru. Svoje slúchadlá tu promuje napríklad rapper 50 Cent alebo audio značku Monster hudobný producent Swizz Beatz, ktorý je zároveň manželom Alecie Keys. 

Cestu redaktora hradila spoločnosť Telefónica O2 Slovensko.

Ilustračná snímka: http://philip.greenspun.com/

Ticketportal.sk