Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2015, 17:06

Medvedev sa ukázal ako milovník Apple. Používa ich hodinky

Kúpil si štandardný model, ktorý má cenovku minimálne 400 eur. V Rusku sa ešte nepredávajú.

Nie je to prvýkrát, čo sa Medvedev predviedol ako milovník najnovších technológií. Už v čase, keď kvôli ústavným obmedzeniam na štyri roky vystriedal Vladimíra Putina v kresle prezidenta, si Medvedev kvôli záľube v inteligentných telefónoch medzi krajanmi vyslúžil prezývku "ajfončik". A hlavne preto, že iPhone mal ešte skôr, než bol vôbec na ruský trh uvedený.

Medvedev mal na porade s Vladimírom Putin na ruke hodinky Apple Watch Sport vo farbe Space Gray so športovým pásikom. To je základná a najlacnejšie verzie hodiniek, ktorá má cenovku 400 eur. V Rusku sa pritom zatiaľ hodinky Watch ešte nepredávajú. Apple predaj obmedzuje len na vybrané trhy a v podstate sú zatiaľ dostupné len na objednávku.

Medvedev sa pred rokmi dokonca stretol s vtedajším šéfom Applu Stevom Jobsom. A v rámci ruskej politickej reprezentácie je rozhodne zástancom najnovších technológií, hoci mnoho Rusov sa na americkú firmu pozitívne nepozerá, a to vrátane mnohých politikov.

Medvedev minulý rok po zavedení sankcií kvôli anexii Krymu produkty Applu obhajoval: "Čo majú spoločné naše dnešné trenice s Amerikou a iPhonom? Keď sa zriekneme vecí z dovozu, čo u nás bude? Severná Kórea? To nie je naša cesta. “

"Škodiť Američanom tým, že sa zriekneme výrobkov Apple, by bolo smiešne," dodal.

iDnes.cz

Snímka: businessinsider.com

Súvisiace články

Ticketportal.sk