Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2015, 00:00

Geniálny plán Googlu. Minú miliardy a počkajú si na budúcnosť

Americký gigant Google predstavil víziu budúcnosti. Chce prerobiť svoje kancelárie v kalifornskom Mountain View. Ich plán má však malý "háčik".

Každý si ich spája s revolučnými výrobkami či plánmi. Niektoré vyzerajú veľmi sľubne, napríklad autá bez šoféra či mobil ako skladačka. Niektoré zase po rokoch vývoja zatvoria, napríklad projekt Google Glass.

Toto je však projekt, ktorý zaujme celý svet. Ak chce Google prestavať svoje kancelárie, urobí to totiž revolučne. Firme podľa informácií portálu The Verge nestačí, že svoje súčasné sídlo môže zmodernizovať. Namiesto toho si vybrala oveľa komplikovanejšiu cestu.

Sama priznáva, že koncept, ktorý pozostáva z gigantických "okuliarových sklíčok", nie je zatiaľ realizovateľný. Podľa Googlu v súčasnosti niektoré technológie, ktoré musia pri stavbe využiť, ešte neexistujú. To pre nich však nie je problém.

Z tohto dôvodu do piatich rokov nebude určite žiadna z týchto budov stáť.

Dovtedy sa však môžete pozrieť na to, ako ambiciózny plán Googlu na prestavbu ich sídla vyzerá. Predstavujeme vám kancelárie budúcnosti. Pozrite si fotogalériu:

Súvisiace články