Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.12.2015, 00:01

Slováci a Česi si našli svoju hviezdu Googlu. Maďari to nedali, skopírovali svet

Svet sleduje najmä reality šou a futbalové hviezdy. Slováci však majú spolu s Čechmi vlastnú cestu. U nás je na vrchu rebríčka niekto úplne iný.

Až 42 krajín sveta má na prvom mieste v rebríčku popularity futbalové hviezdy. V 24 krajinách je na prvom mieste argentínsky strelec Lionel Mesii a v 18 krajinách zas superhviezda Cristiano Ronaldo. Vyplýva to z rebríčka na internete najhladanejších osobností sveta v jednotlivých štátoch, ktoré zverejnil portál time.com.

Messi týmto získal absolútne prvenstvo, Ronaldo však skončil až na treťom mieste. A to aj napriek tomu, že k jeho popularite prispela aj pozícia jednotky v susednom Maďarsku. Túto dvojicu totiž rozdelila na vrchu rebríčka hviezda reality šou Kim Kardashian. Tá svoju druhú pozíciu získala ako top osobnosť vo vyhľadávaní v 19 krajinách.

Slováci či Česi sa však pobrali vlastnou cestou a nelákal ich ani futbal, ani hviezdy z reality šou. Google totiž u našich susedov označil za top osobnosť vyhľadávača známeho kuchára a kritika reštaurácií Zdeňka Pohlreicha. Slováci šli ešte ďalej a na vrchol tohto rebríčka vystrelili rapera Rytmusa.

Ten sa tak vďaka pozícii jednotky dostal do skupiny mien ako speváčky Rihanna, Nicki Minaj či Justin Bieber. Spolu s Pohlreichom sa tak zaradili medzi pár lokálnych osobností, ktoré sa do tohto rebríčka dostali. Okrem nich prekvapila napríklad aj Ľudmila Putinová, bývalá manželka ruského prezidenta, ako jednotka v Rusku.

Pozrite si celý rebríček rozdelený po štátoch (pre zväčšenie obrázka kliknite sem alebo priamo na obrázok):