Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.09.2013, 00:00

Lepšie Slovensko za päť rokov. Aj bez politikov (video)

Mladý Slovák ponúka päť (nepopulistických) tipov ako zmeniť naše okolie.

Jakub Ptačin je dizajnér. A aktivista. A neuveriteľne rýchlo rozpráva. No verí, že Slovensko môže byť už o pár rokov oveľa lepším miesto na život ako dnes. Aj bez eurofondov či sľubov politikov. Ak chcete vedieť, ako sa to dá docieliť, pozrite si vtipné video zaznamenané v rámci tohtoročného TEDx v Bratislave. A dozviete sa aj to, koho voliť za prezidenta v roku 2034.

http://www.youtube.com/embed/tUKycNPSJrU

 

ČO JE TO TED

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na výročnú konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju niekoľkominútovú reč. Následne sú ich vystúpenia bezplatne sprístupnené na TED.com. Písmeno „x“ pri skratke znamená, že ide o nezávislo organizované podujatie.

Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende alebo Gordon Brown.

Ticketportal.sk