Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2014, 09:50

Mami, pohovorme si o sexe

Ako vysvetliť deťom chúlostivú tému? Komička Julia Sweeney pozná originálnu odpoveď.

Tohto okamihu sa tak trochu hrozí každý rodič - ako deťom vysvetliť proces, ako prichádzajú na svet a čo tomu predchádza. Americkú komičku Juliu Sweeney zaskočila veľmi bystrými otázkami jej osemročná dcéra Mulan pri obede v reštaurácii. Začalo to, naoko, nevinne, debatou o rozmnožovaní žiab.

A napriek svojej vynaliezavosti a zmyslu pre humor, to nakoniec Julia predsa len trochu neustála. Pozrite si vtipné video nakrútené v rámci projektu TED, ktoré bolo súčasťou aj 5. ročníka TEDx Bratislava, ktorý sa konal včera v Slovenskom národnom divadle. Jeho zaujímavých rečníkov a ich podnetné príbehy a myšlienky vám budeme predstavovať počas celého leta. 

ČO JE TO TED

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na výročnú konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju niekoľkominútovú reč. Následne sú ich vystúpenia bezplatne sprístupnené na TED.com. Písmeno „x“ pri skratke znamená, že ide o nezávislo organizované podujatie.

Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende alebo Gordon Brown.

 

Pozrite si aj ďalšie inšpiratívne video, v ktorom mladá oceňovaná fotografka mapuje život amerických tulákov.

Ticketportal.sk