Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2014, 09:49

Windows 10 slávi prvý úspech. Používa ho už milión ľudí

Testovacia verzia ukazuje prvé ťažkosti, používateľom však nevadí ani možnosť sledovania.

Nový operačný systém má byť oficiálne hotový až budúci rok, ale už od začiatku októbra si ho inštalujú odborníci a nadšenci. Podľa zverejnených informácií z Microsoftu sa tento týždeň počet používateľov dostal cez hranicu jedného milióna. 

Nechceme lupu 

A že berú testovanie vážne, o tom svedčí aj približne 200 tisíc príspevkov. Tie používatelia odoslali firme v rámci spätnej väzby. Obsahujú jednak konkrétne poznatky o problémoch, na ktoré narazili, ale aj želania na zmeny a novinky, ktoré by ľudia radi vo Windows 10 videli. 

Zatiaľ vedú požiadavky na možnosť presunu alebo odoberania tlačidiel na dolnej lište (predovšetkým vyhľadávacieho tlačidla - Lupa) a pridania malej animácie / prechodu, keď sa klikne tlačidlo Štart.

Až 64 percent inštalácií Windows 10 beží na reálnych počítačoch a 36 percent vo virtuálnom prostredí. Technické preview Windows 10 pritom nie je určené pre počítače, na ktorých sa reálne pracuje, ide skôr len o testovaciu verziu, ktorá môže mať rôzne problémy. 

Zhromažďovanie informácií 

Od používania testovacej verzie Windows 10 môže odradiť aj licenčná zmluva, v ktorej si Microsoft vyhradzuje právo zhromažďovať, spracovávať a analyzovať rad dát. Patrí sem aj možnosť získavať údaje o stlačení klávesov, teda zhromažďovať znaky napísané na klávesnici. 

"Keď budete zadávať text, môžeme zhromažďovať napísané znaky a používať ich na účely, ako vylepšenie funkcií automatického dokončovania a kontroly pravopisu," píše firma v Prehlásenie o ochrane osobných údajov.

iDnes.cz

vse

Snímky: technet.cz

Súvisiace články

Ticketportal.sk