Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.12.2015, 17:34

900-miliónkrát. Toľkokrát sme zadali do Google najvyhľadávanejšie slovo

Útoky džihádistov v Paríži z 13. novembra, ktoré si vyžiadali 130 mŕtvych a 350 zranených, sa stali najhľadanejším kľúčovým slovom vo vyhľadávači Google v tomto roku - používatelia ho doteraz zadali takmer 900-miliónkrát.

 


"Počas dvoch minút po novembrovom smrtiacom útoku v Paríži začalo francúzske hlavné mesto hľadať informácie o prebiehajúcom útoku," uviedol americký koncern na svojom blogu. "O necelých desať minút neskôr začal hľadať zvyšok sveta."

Druhá najviac vyhľadávaná udalosť na Googli je tiež tragédia a takisto sa týkala Francúzska, konkrétne satirického časopisu Charlie Hebdo, ktorého takmer celú redakciu vyvraždili islamisti 7. januára. Tretie a štvrté miesto obsadili on-line akčná hra Agar.io a sci-fi film Jurský svet, ktorý mal premiéru v kinách po celom svete v máji a júni. Piaty najčastejšie hľadaný výraz vôbec je "Paríž".

Najčastejšie hľadanou osobou bol bývalý americký basketbalový hráč Lamar Odom, ktorý v októbri skolaboval v nevestinci v blízkosti Las Vegas. Používatelia často zadávali aj meno manžela americkej televíznej celebrity Khloe Kardashianovej, americkej športovkyne Rondy Rouseyovej a Caitlyn Jennerovej - americkej televíznej celebrity, ktorá v roku 2015 podstúpila operatívnu zmenu pohlavia (narodila sa ako William Bruce Jenner). Na štvrtom mieste skončila britská speváčka Adele, piaty je americký herec Charlie Sheen, ktorý v novembri oznámil, že je HIV pozitívny.

V kategórii správy dominovali tiež útoky v Paríži, nasledované hurikánom Patricia, ISIS ako jedna zo skratiek džihádistickej organizácie Islamský štát, a Nepál, ktorý na jar postihlo silné zemetrasenie, pričom zahynulo viac než 8800 ľudí. 

Ticketportal.sk