Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.09.2014, 10:43

Ukázali iPhone 6. Je väčší a bude fungovať ako peňaženka

Dizajn by mal byť podľa zdrojov totožný s tým, čo Apple ukáže presne o týždeň. Toto je zatiaľ najlepší únik.

(zapnite si anglické titulky) 

Každý nový iPhone je bohatší na úniky informácií, ktoré už buď podsúva sám Apple, alebo informácie vynesú samotní zamestnanci, ktorí s ním prídu do kontaktu. Posledné zverejnené video z Ruska ukazuje podľa mnohých zrejme konečný dizajn, ktorý Apple oficiálne ukáže aj 9. septembra. Na videu je menšia 4,7 palcová verzia, ktorá je z kovu, a má šedé farebné podanie ako pri súčasných iPhonoch.  Aby autori dokázali, že nejde o maketu, ukázali aj vnútornosti nového Apple smartfónu. Veľkým prekvapením je však absencia zafírového skla. 

Platiť sa bude už iPhonom

Zároveň celkový dizajn smartfónu sa už, ako hovorili prvé dohady, priblíži iPodu touch. A rovnako ako na jeho tele bude mierne vytŕčať šošovka fotoaparátu. Kvôli hrúbke telefónu sa do zariadenia nezmestí celý snímač. Premiestní sa aj tlačidlo odblokovania, a to na pravú bočnú stenu. Kvôli veľkosti telefónu.

Telo bude takmer celé z hliníka, na zadnej strane budú len pásiky plastu kvôli anténam. Nový iPhone však zmení ďalšiu významnú vec vo svete mobilných technológií. Americká spoločnosť začala uzatvárať strategické partnerstvá so spoločnosťami, ktoré spravujú platobné karty. 

Rovnako nový iPhone dostane najnovšiu generáciu čipov NFC na mobilné platby, ktoré sa doteraz výrazne nepresadili. Síce už „objaví objavené“, Apple ako jediný môže túto technológiu dostať medzi ľudí, podobne ako inovoval snímač odtlačkov prstov či pred tromi rokmi uviedol hlasovú asistentku novej generácie, Siri. 

Prídu aj hodinky

Silnou stránkou nového telefónu bude aj nový operačný systém iOS 8, ktorý naplno odhalí svoje možnosti až na chystanej tlačovej konferencii. Rovnako sa na nej majú objaviť aj špeciálne hodinky iWatch, ktoré by sa mali zaradiť k najdrahším na trhu. 

Aktualizované: V článku bola zmenená informácia o dostupnosti zafírového skla.

Zdroj: theverge.com

Snímky: youtube.com

Súvisiace články