Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.06.2015, 11:00

Nový iPhone príde so špeciálnym displejom Force Touch

Force Touch je technológia, ktorá v budúcnosti môže zmeniť ovládanie telefónov. Podľa posledných informácii by ju mal dostať aj nový iPhone

Dátum kedy Apple predstaví novú verziu telefónu sa pomaly blíži. A čím je bližšie, tým sa objavuje aj viac špekulácii o jeho výbave. tie posledné, ktoré vyzerajú veľmi dôveryhodne, hovoria o displeji s technológiou Force Touch. Do slovenčiny by sme ju mohli preložiť ako tlak dotyku. Ako už možno chápete, ide o technológiu, ktorá okrem snímania miest, kde sa naše prsty dotýkajú obrazovky, meria aj silu, ktorou na ňu tlačia. Telefón tak dokáže rozoznávať viacero gest.

Snímky: Flickr.com

Umožňujú to malé elektróny, ktoré sú rozmiestnené po okrajoch displeja. Táto technológia bola vyvinutá najmä pre malé obrazovky, ako napríklad pre hodinky Apple Watch. Využitá bola však aj u niekoľkých tohtoročných MacBookoch. Nie je preto prekvapením, že vývoj v ovládaní dotykových obrazoviek ide ďalej aj pri telefónoch.

Tie vďaka Force Touch dokážu rozlíšiť napríklad medzi poklepaním, pridržaním prsta alebo pevnejším stlačením. Ide o najväčší zásah do ovládania dotykových obrazoviek od zavedenia Multi Touch - možnosť ovládať obrazovku viacerými prstami.

S informáciou prišiel spravodajský portál Bloomberg. Okrem iného spomenul aj začiatok výroby nových telefónov, stanovil ho na júl, pričom k predstaveniu iPhone 6s by malo prísť tradične v septembri.

Ticketportal.sk