Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2014, 14:53

Vo Viedni kúpite nový iPhone už o pár dní. U nás koncom októbra

S predstavením nových iPhonov 6 Apple zlacnel vo svojom oficiálnom obchode minuloročné modely, ktoré zostávajú naďalej v ponuke. Ceny klesli o desiatky eur. A nový iPhone 6 sa už blíži aj k nám. Na nové modely si ale ešte počkáme. Česko sa nevošlo do druhej vlny, a tak sa u nich začnú nové iPhony predávať až v októbri. Najbližšie k nám však dostanete novinky od Apple už o dva týždne, kedy sa začnú predávať vo Viedni, teda v Rakúsku.

Na Slovensku je podľa zistení HNonline situácia podobná. Očakáva sa, že nový iPhone od Applu dorazí koncom októbra, teda o niečo vyše mesiac. „Podľa očákavaní by mal nový iPhone 6 doraziť na Slovensko koncom októbra. Pre Apple sme braní ako koniec sveta a nie sme pre nich prioritou. Tie dodávky sú skôr vydobyté na základe konkrétnej požiadavky,“ povedal pre HNonline šéfredaktor PC Revue Ondrej Macko.


Prečítajte si aj: Je to vonku. Apple ukázal dva nové iPhony a hodinky


V Orange nám potvrdili, že príchod iPhone závisí od samotného Apple. „Apple si určuje, kedy ho dodajú na Slovensko,“ povedala pre HNonline hovorkyňa mobilného operátora Alexandra Piskunová.

iPhone 6 sa začne na vybraných hlavných trhoch predávať už budúci piatok 19. septembra. Do prvej vlny spadá okrem USA nám najbližšie Nemecko a potom tiež Veľká Británia alebo Francúzsko. Druhá vlna potom štartuje o týždeň neskôr 26. septembra. V tento deň sa nové iPhony začnú predávať v Rakúsku, Švajčiarsku, Holandsku, Luxembursku alebo Taliansku.