Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2015, 14:39

Huawei sa smial z iPhonu a Samsugu. Jeho top model má byť lepší

Novinka má ponúknuť najlepší fotoaparát, dvojicu SIM kariet alebo dokonalý dizajn.

Huawei v stredu v Londýne predstavil svoj nový top model s označením P8. Telefón sa medzigeneračne zväčšil, bude drahší a dizajn je menej nápaditý ako pri predchádzajúcej verzii P7. 

Výrobca sa, už ako býva zvykom, pustil do konkurentov ako iPhone či Samsung Galaxy S6. Pritom cenovo sú tieto mobily úplne inde ako nový Huawei.

Model P8 v bude v predaji od konca mája za 499 eur. Čo je výrazne menej ako konkurencia.  

Medzigeneračne  však novinka zdražela. Huawei si dal na vzhľade telefónu záležať a paradoxne za ním stojí Joonsuh Kim, ktorý robil dizajnérom mobilov v Samsungu.

Huawei pri predstavení aj porovnával s konkurenciou. Na mušku si zobral iPhone 6 a Samsung Galaxy S6. Ide o drobnosť, ale podľa výrobcu dôležitú. Huawei P8 má totiž oproti nim do tela prístroja úplne zapustenú aj šošovku fotoaparátu. Čo konkurencia nie. 

 

Novinka má displej s uhlopriečkou 5,2 palca a Full HD rozlíšenie. Huawei príliš nezdôrazňoval, že oproti jednému z konkurentov (Samsungu), s ktorými P8 porovnával, má práve rozlíšenie horšie.

Ďalšou vlastnosťou, ktorú Huawei na novinke vyzdvihuje, je fotoaparát. Opäť ho priamo porovnával v niekoľkých režimoch s fotoaparátom iPhonu 6 Plus. Má rozlíšenie 13 megapixelov a vraj výborné parametre. Vyskúšame, uvidíme. 

Huawei ukazoval niekoľko príkladov, ako P8 fotí lepšie ako iPhone 6 Plus. Je tu napríklad živé HDR, stabilizácia s väčším rozsahom než má iPhone 6 Plus, svetelné efekty pri dlhom čase, lepší kontrast a menej šumu pri snímkach za zlých svetelných podmienok. 

Huawei vyložene vyzdvihoval, že počet megapixelov nie je všetko, v čom má určite pravdu.

Telefón poháňa vlastný procesor Kirin, ktorý má byť o 80 percent silnejší ako procesor v minulom modeli P7. Pri grafickom čipe vzrástol výkon o 100 percent. 

Telefón ponúkne aj pár vychytávok, ako je vytvorenie snímky obrazovky poklepaním na telefón ako na dvere. Výrobca sľubuje, že smartfón bude mať špičkový zvuk, a to predovšetkým pri hovore. Ďalšou užitočnou drobnosťou je hlasový povel, ktorý telefón prebudí. Keď ho doma stratíte, stačí zakričať kde je, a on sa nahlas prihlási.

V predaji budú štyri farebné varianty: strieborná, „šampanská“, čierna a zlatá. Vyššie uvedená cena 499 eur platí pre prvé dve, ktoré majú používateľskú pamäť 16 GB. Bude existovať aj verzia premium, v dvoch zostávajúcich farbách, ktorá bude mať 64 GB používateľskej pamäte. 

Cena potom vzrastie o ďalších 100 eur. Táto verzia bude v predaji koncom leta. Dodajme, že telefón podporuje dve SIM karty. V jednom slote pritom môže byť buď SIM  karta alebo pamäťová SD karta.

iDnes.cz 

Ján Matura

Snímky: iDnes.cz, Huawei

Ticketportal.sk