Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2015, 13:26

Je rozhodnuté. Najlepšie telefóny má Apple a LG

Asociácia GSMA tradične na veľtrhu MWC v Barcelone vyhlasuje najlepšie mobily roka. Tento rok si ceny odnášajú iPhone 6 a LG G3.

GSMA je najväčšou svetovou autoritou v mobilných telekomunikáciách. Spája vyše 800 svetových mobilných operátorov a organizuje najväčší svetový telekomunikačný veľtrh MWC v Barcelone. A tradične vyhlasuje výročné ceny v rôznych kategóriách. 

Hodnotí 170 porotcov z celého sveta, ktorí sú odborníci, vedci, novinári a analytici.

Slávnostné vyhlásenie víťazov uvádzal známy herec John Cleese zo skupiny Monty Python.

Najviac zaujímajú samozrejme najlepšie mobilné zariadenia. A tento rok bol ako najlepší mobilný telefón na svete vyhlásený iPhone 6 a LG G3. 

Sú to samozrejme minuloročné modely, čo je s ohľadom na marcový termín vyhlásenia cien logické. LG so sa svojim víťazom v Barcelone logicky pochválilo, aj keď hlavnou hviezdou stánku bol nový zahnutý model Flex 2. 

Apple sa víťazstvom pochváliť nemohol, tradične veľtrhy neobsadzuje a ani tento rok v Barcelone nebol.

Dodajme, že v rámci mobilných zariadení boli vybrané ešte ďalšie produkty. Ako najlepší tablet vyhral Microsoft Surface 3, cenu za lacný smartphone vyhrala Motorola (fakticky Lenovo) za model Moto E. 

Motorola si odniesla cenu aj za najlepšiu technológiu pre nositeľnú elektroniku, keď vyhralo riešenie Motorola Mobility pre hodinky Moto 360.

Apple nevyhral prvýkrát, v roku 2011 si cenu vybojoval iPhone 4. Vlani vyhralo HTC s modelom One (prvou generáciou) a v rokoch 2012 a 2013 Samsung s Galaxy SII a SIII.

iDnes.cz

jm

Snímky: GSMA, Reuters, cnet.com

 

Súvisiace články

Ticketportal.sk