Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2015, 10:56

Jeden z najlepších Androidov sa konečne bude predávať aj na Slovensku

Zabudnite na objednávky, spoločnosť OnePlus u nás priamo otvorí internetový obchod.

Doteraz bolo možné objednať OnePlus One len do niektorých európskych krajín. Na Slovensko priamo od firmy OnePlus nie, čo kúpu komplikovalo. Spoločnosť ale vydala správu, kde oznamuje, že firma čoskoro začne predaj aj v ďalších európskych krajínách vrátane Slovenska.

Zatiaľ nie je známy konkrétny dátum spustenia predaja. Avšak napríklad do Prahy prídu zástupcovia OnePlus už 10. marca. 

Firma model One predáva výhradne po internete a to ešte osobitým spôsobom. Dlho bolo možné kúpiť telefón len na pozvánku, až koncom minulého roka sa predaj rozšíril a dnes je možné ho kúpiť on-line priamo v niektorých vybraných dňoch. Prístroj samozrejme bol aj v ponuke priekupníkov. 

Čakať v dnešnej dobe na to, aby si zákazník mohol kúpiť telefón, je záležitosť výnimočná a v podstate vedľa OnePlus One to platí iba o iPhonoch. A to len v prvých týždňoch predaja nového modelu. Dôvodom, prečo si zákazníci počkajú na One, je jeho cena.

V predaji sú dve verzie podľa veľkosti užívateľskej pamäte. Menšia varianta s 16 GB pamäťou stojí približne 275 eur a verzia s 64 GB pamäte je len o 30 eur drahšia. Ceny sú aktuálne nižšie ako minulý rok. 

Smartfón má FHD displej, procesor Snapdragon 801 a 3 GB operačnej pamäte. Pre rok 2014 to bola absolútna špička.  No aj dnes je to výborne vybavený mobil s výbornou cenou. Má to iba jeden (pre niekoho veľký) problém, One nezvláda európske LTE pásma na 800 a 900 MHz.

iDnes.cz

Snímky: expertreviews.co.uk

Ticketportal.sk