Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2015, 15:50

Apple vyvolá šialenstvo po novej farbe. Pozrite, ako má vyzerať novinka

Po šedej, striebornej a zlatej dá Apple iPhonu novú farbu. A poteší najmä ženy.

Chystaný iPhone 6s bude len vylepšením súčasného modelu. Apple už tradične dodržiava stratégiu, kedy úplne nový iPhone predstavuje každé dva roky a medzi nimi je vždy priestor pre prevedenie „s”. Informuje o tom server iDnes.cz

Dizajn nového iPhonu sa tak od súčasnej „šestky” líšiť nebude, ale aby Apple priniesol niečo nové aj vzhľadovo, dočká sa chystaný model novej farby. A bude to bude ružová, či konkrétne ružovo-zlatá.

Údajné fotografie nového iPhonu 6s aj väčšieho v prevedení Plus sa objavili na čínskej sociálnej sieti. Pravosť snímok sa však nedá prakticky overiť.

Ako ružovo-zlaté už Apple ponúkol inteligentné hodinky Apple Watch. Ružový už bol tiež iPhone 5c. Ten však mal len plastový kryt, zatiaľ čo iPhone 6s by mal byť prvým kovovým ružovým smartfónom od Applu.

Hoci ružový mobil dnes nie je dnes nič neobvyklé, no iPhone by aj tak mohol rozbehnúť novú vlnu záujmu o túto farbu. Stačí si spomenúť, aký „poprask“ pred rokmi prinieslo zlaté prevedenie iPhonu 5s.

Podľa neoficiálnych infomácií sa pozeráte iPhone 6s, Snímka: Daliulian.net

Mimo nové farby a nezmeneného dizajnu prinesie iPhone 6s aj vylepšenie vnútri. Fotoaparát by si mal polepšiť z rozlíšenia osem megapixelov na dvanásť megapixelov.

Zásadnou inováciou by mal byť displej s funkciou Force Touch, ktorý rozpozná silu dotyku. Túto funkciu už majú spomínané hodinky Apple Watch. Vďaka použitiu novej technológie ale bude telefón nepatrne hrubší. Zrejme o jeden alebo dva milimetre. 

V novom iPhone bude použitý nový procesor A9 a väčšia má byť aj operačnú pamäť. Vylepšenia prebehnú aj po konštrukčnej stránke. Telo má byť odolnejšie, opakovať by sa tak nemala aféra Bendgate s ohýbaním. 

Novinky majú byť predstavené začiatkom Septembra. 

Ticketportal.sk