Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2015, 11:36

Nový Samsung prekoná aj najlepší iPhone. Bude jedinečný a drahý

Únik informácii ukázal, ako bude novinka Samsungu vyzerať. Navyše poznáme neoficiálne ceny.

Server ArsTechnica zverejnil ceny chystaného Samsungu Galaxy S6 s odvolaním na nemenovaného európskeho operátora. Uvedené sumy neplatia pre prístroj vo voľnom predaji, mali by byť ale podobné. Samsung novinku predstaví v nedeľu 1. marca.

Nie je známa presná špecifikácia, no už sa dá s určitosťou povedať, že novinka predbehne konkurenciu. V tabuľkách výkonu aj dokonca aj nový iPhone. Donesie rovnako špecifický displej, ktorý bude zahnutý po oboch stranách telefónu. 

Očakávaný dizajn nového Galaxy S6 Edge

Nový zahnutý displej

Testovali sme novinku, ktorá má zahnutý displej len na jednej strane - Samsung Galaxy Note Edge, a tá sa nám páčila. Ako bude fungovať koncept s oboma môže byť pomerne zaujímavé. Šokujúcejšie sú ale ceny. 

Najdrahšie prevedenie nového Samsungu so zahnutým displejom na obe strany bude stáť približne 1 050 eur. 

Táto cena platí pre vrchol ponuky so vstavanou 128 GB pamäťou. Verzia s pamäťou 64 GB bude mať cenovku asi 950 eur a 850 eur s 32 GB pamäťou. Tá je zároveň základná, Zákazníci musia zabudnúť na 16 GB verziu. 

Bežné prevedenie nového Samsungu bude začínať na cenovke 750 eur za verziu s 32 GB pamäťou. Každá ďalšia verzia má byť o 100 eur drahšia. Luxusné prevedenie so zaobleným displejom tak bude vždy o 100 eur drahšie.

Očakávaný dizajn nového Galaxy S6 Edge

Už v nedeľu

Cena nového vrcholového Samsungu prekoná aj najdrahší iPhone 6 Plus. Cena narastie aj medzigeneračne v porovnaní s minuloročným modelom Samsung Galaxy S5.

Prevedenie so zaobleným displejom by malo dostať meno - Samsung Galaxy S6 Edge. Server ArsTechnica dodáva, že výroba verzie Edge bude tvoriť približne len jednu tretinu všetkých nových Samsungov Galaxy S6.

Pre prípadných záujemcov je tu však ešte jedna komplikácia. Samsung má podľa neoficiálnych správ problém s výrobou nových zaoblených displejov.

Nový Samsung v oboch prevedeniach bude predstavený už v nedeľu. My budeme pri tom, a tak nezabudnite sledovať naše stránky.

iDnes.cz, stl

Adam Novák

Ticketportal.sk