Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.10.2013, 00:49

Microsoft chce pretlačiť Windows Phone. Aj ako druhý systém

Rokuje s HTC, aby do svojich telefónov inštaloval Windows Phone aspoň popri Androide.

Spoločnosť Microsoft má v týchto dňoch rokovať spolu s výrobcom mobilných telefónov HTC o zaradení svojho operačného systému. Gigant z Redmendu chce, aby sa jeho systém ponúkal aspoň popri Androide, ktorý spravuje Google. Akým spôsobom by si zákazník vyberal svoj operačný systém nie je známe, no zrejme by tak mohol učiniť napríklad pri zapínaní telefónu. 

Tieto kroky sú pomerne neštandardné. Je tak možné odhadovať, že Microsoft chce Windows Phone dostať k zákazníkom, a to aj za cenu druhoradého OS v telefóne. 

Spoľahlivý, no neobľúbený

Súčasný svetový podiel operačného systému Windows Phone je len 3,7 percenta. Nachádza sa tak za iOS s 13 percentami a Androidom s 79 percentami. Aj po rokoch je tak zrejmé, že tento operačný systém nezaujal široké masy a ostáva zaujímavým len pre malú skupinu ľudí. A to aj napriek tomu, že je pomerne rýchly, spoľahlivý, no so svojským grafickým prostredím a bez množstva známych aplikácií. 

Platformu Windows Phone ťahá najmä Nokia, ktorú už však odkúpil Microsoft. Konkrétne jej mobilnú divíziu. HTC v súčasnosti nepredstavilo žiadny nový smartfón s Windows Phone, rovnako ako Samsung. Posledné kusy pochádzajú ešte zo začiatku roka a nie sú známe informácie, že by sa títo výrobcovia do Winxdows Phonu hrnuli. Úspešnosť výsledkov rokovania s Microsoftom nie je známa, napriek tomu HTC túto ponuku pravdepodobne zatiaľ úplne nezamietlo. 

Zdroj: Bloomberg

Snímky: HN / Peter Mayer

Ticketportal.sk