Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2021, 06:00

Táto messengerová aplikácia bola najviac atakovaná phishingom. Ako sa brániť?

Z hľadiska popularity medzi používateľmi podľa aktuálneho prieskumu predstihli v roku 2020 messengerové aplikácie sociálne siete.

Táto messengerová aplikácia bola najviac atakovaná phishingom. Ako sa brániť?
Zdroj: Kaspersky

Anonymizované údaje, ktoré dobrovoľne poskytli používatelia aplikácie Kaspersky Internet Security pre Android ukázali, ktoré aplikácie sú medzi phishingovými útočníkmi najobľúbenejšie. Celosvetovo bolo zaznamenaných 480 detekcií denne.

Čo sa týka popularity medzi používateľmi, podľa aktuálneho prieskumu messengerové aplikácie predstihli v roku 2020 sociálne siete až o dvadsať percent a stali sa tak najpopulárnejším komunikačným nástrojom.

Výsledky prieskumu tiež ukazujú, že v roku 2020 mala globálna používateľská základňa messengerových aplikácií 2,7 miliardy používateľov a do roku 2023 sa očakáva jej nárast na 3,1 miliardy, čo je takmer štyridsať percent svetovej populácie.

Do aplikácie Kaspersky Internet Security pre Android bola pridaná nová funkcia, Safe Messaging, ktorá bráni používateľom práve v otváraní škodlivých odkazov, ktoré dostávajú cez messengerové aplikácie (WhatsApp, Viber, Telegram, Hangouts) a prostredníctvom SMS.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.