Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2014, 00:00

Toto je 10 najlepších hier. Z Česko-Slovenska

Náš sesterský web, idnes.cz usporiadal hlasovanie o najlepšiu hru z Česko-Slovenskej produkcie.

Kráľom lokálnej produkcie sa stal prvý diel hry Mafie z roku 2002, ktorý získal až 3 866 hlasov. Na druhom mieste skončila vojnová akcia Operácie Flashpoint (1 553 hlasov) a tretiu pozíciu obsadila akčná hra Vietcong (1 393 hlasov)

 

Výsledky ankety

Mafia: The City of Lost Heaven [Hlasov: 3866]

Operace Flashpoint [Hlasov: 1553]

Vietcong [Hlasov: 1393]

Hidden & Dangerous [Hlasov: 799]

Polda [Hlasov: 788]

Spellcross [Hlasov: 723]

Machinarium [Hlasov: 718]

Original War [Hlasov: 577]

Posel Smrti [Hlasov: 555]

ArmA [Hlasov: 493]

 

Top 5 hier: 

 

Mafia: The City of Lost Heaven

Mafia v sebe v roku 2002 skĺbila silný dej, filmové prvky, prepracované herné princípy aj určitú hráčsku slobodu. V Mafii sledujete príbeh Thomasa Angela, ktorý sa ako taxikár stane členom mafiánskej rodiny a postupne sa zaplieta do zločineckého života. Hra spätne sleduje postavu, ktorá bola zaplatená v mafii približne osem rokov. 

 

Operace Flashpoint

Vojnová akcia Operace Flashpoint svojho času zažiarila aj v zahraničí. Hra ku koncu zlatej éry arénových strieľačiek ponúkla zameranie na realizmus, rozličnú bojovú techniku a ohromné, detailne prepracované mapy. Skvelá bola aj sieťová hra a titul položil základy, na ktorých štúdio Bohemia Interactive dodnes stojí so sériou Arma.

 

Vietcong

Vojnová akcia Vietcong sa odohráva za vojny vo Vietname v roku 1967. Spracovanie hry je rozporuplné. Na svoju dobu napríklad ponúkla obdivuhodný počet nápadov a detailov. Trebárs pískanie v ušiach po blízkom výbuchu granátu či pasáže, v ktorých nepriateľov likvidujete z helikoptéry. Najsilnejšou stránkou titulu však bola sieťová hra, ktorá sa vtedy u nás na Slovnsku objavovala aj v profesionálnych súťažiach.

 

Hidden & Dangerous

Akcia Hidden & Dangerous sa odohráva za druhej svetovej vojny, kedy sa členovia britskej jednotky SAS vydávajú na sabotážne ale aj záchranné misie. Titul je výpravný, a počas hry tak navštívite množstvo prostredí. Budete bojovať v stiesnených podzemných chodbách, na pláňach i za mrazivej zimy. Okrem sólo hry možno titul prechádzať aj kooperatívne.

 

Polda

Klasická adventúra z malej českej dedinky a hviezdnym dabingom. Svoj hlas herným postavám prepožičali Luděk Sobota, Jiří Lábus alebo napríklad Petr Nárožný. Titul pracuje s typicky českým humorom a ako názov napovedá, cieľom žartov sú mnohokrát policajti. Hra vyšla v roku 1998.

Snímky: oldgames.cz

iDnes.cz