Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2013, 00:14

Diaľnice budúcnosti už existujú. Povedú vzduchom

Drony sú nielen nástrojom, ako riadiť navádzané strely. Ale môžu pomôcť dostať lieky tam, kde ich potrebujú

Celá sedmina ľudstva nemá prístup k celoročne zjazdným cestám. To znamená, že po časť roka sú tieto oblasti úplne odrezané od sveta. Aj taká triviálna vec, ako zájsť po lieky, je neprekonateľ ným problémom. Zdá sa však, že Andreas Raptopouls má riešenie. Volá sa drona je to bezpilotné letecké zariadenie. To samo o sebe nie je žiadna novinka. Andreas však chce vybudovať sieť dobíjacích a pristávacích staníc, ktoré za zlomok ceny prepravia čokoľvek potrebné. Pozrite si, ako sa dá prepraviť dvojkilogramový náklad za 24 centov na 10 kilometrov. A vôbec, pozrite si inšpiratívne video nakrútené v rámco projektu TED.

ČO JE TO TED

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na výročnú konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju niekoľkominútovú reč. Následne sú ich vystúpenia bezplatne sprístupnené na TED.com. Písmeno „x“ pri skratke znamená, že ide o nezávislo organizované podujatie.

Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende alebo Gordon Brown.

Ticketportal.sk