Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2015, 08:54

Apple dnes spúšťa šialenstvo. Začína predaj Apple Watch

Práve dnes sa začínajú predávať hodinky, ktoré vytvorili ošiaľ. A samozrejme ich produkuje Apple.

Predobjednať hodinky od Applu bolo možné na vybraných trhoch už s dvojtýždňovým predstihom od  10. apríla. Po hodinkách s minimálnou cenou 450 eur sa len zaprášilo. Napríklad v Európe bola prvá várka vypredaná za päť minút. Dopyt je taký obrovský, že ho Apple kvôli obmedzeným skladovým zásobám nedokáže pokryť. Presné čísla nie sú známe, no hodiniek sa už predalo viac ako milión. 

Navyše v deň oficiálneho začiatku predaja hodiniek, teda dnes, značkové predajne Apple skladovými zásobami nedisponujú. Predavači tak budú na základe vystavených kusov len prijímať ďalšie objednávky s termínom dodania od štyroch do šiestich týždňov. Záujemcovia sa tak hodiniek dočkajú až na prelome mája a júna.

 

Jedna možností ako si Apple Watch zabezpečiť bez predobjednávky priamo v deň začatia ich predaja však existuje. Je možné ich totiž zakúpiť v šiestich vybraných módnych butikoch rozosiatych po celom svete. 

Skladové zásoby sú však obmedzené len na maximálne stovky kusov. Ani tak nebude vôbec jednoduché sa k hodinkám dostať, kúpa je totiž v mnohých prípadoch podmienená dohodnutím osobné schôdzky. 

Zo Slovenska si je možné najbližšie zakúpiť Apple Watch berlínskom obchode The Corner. Ďalšími obchodmi, kde predávajú hodinky zo skladových zásob sú v Miláne, v Paríži, v Londýne, v Tokiu a v Los Angeles.

Záujemcovia o luxusnú verziu Watch Edition z 18-karátového žltého, či ružového zlata si však budú musieť počkať. Termín dodania hodiniek s cenou v rozmedzí 11 až 18-tisíc eur je totiž až v júni. Jednoducho sú vypredané. 

iDnes.cz

lhr, stl

Snímky: Reuters

Ticketportal.sk