Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2015, 15:54

Prvá nová Nokia sa blíži. Takto by mala vyzerať

Onedlho bude pôvodná fínska Nokia opäť môcť produkovať inteligentné telefóny. Ako by mohla vyzerať nová Nokia, ukazuje obrázok z čínskej sociálnej siete.

Výrobu mobilných telefónov predala Nokia Microsoftu. Onedlho však vyprší termín, kedy bude pôvodná fínska Nokia opäť môcť používať svoju značku pre produkciu inteligentných telefónov.

Tie si nebude vyrábať sama, ale zadá výrobu niektorému OEM výrobcovi. Rovnako to funguje aj pri tablete N1, ktorému už Nokia meno prepožičať mohla. Nokia by mala nový smartfón len navrhnúť a podieľať sa na jeho dizajne. Pravosť novej Nokie z čínskej sociálnej siete nie je zaručená, obrázok ale zapadá do informácií, ktoré sa už skôr objavili.

Podľa niektorých zdrojov je možné, že novinka bude mať kovové telo. Zatiaľ nijako neoznačený prístroj by ale mal mať pravdepodobnejšie plastové unibody telo z jedného kusu. Okraje okolo displeja by mali byť minimálne. Konštrukcia by mala byť veľmi tenká.

Smartfón má mať označenie C1 a bude používať operačný systém Android. Ten dostane vlastnú nadstavbu. Nepôjde o nijak skvele vybavený smartfón, ale o cenovo dostupný inteligentný telefón.

Päťpalcový displej má mať len HD rozlíšenie 1 280 x 720 obrazových bodov. Hlavný fotoaparát by mal byť osemmegapixelový, predný päťmegapixelový. Použitý má byť procesor od Intelu a operačná pamäť má mať kapacitu 2 GB.

Podľa vyjadrenia šéfa Nokie sa nového smartfónu dočkáme už budúci rok.

Ticketportal.sk