Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2015, 00:00

Legenda medzi mobilnými hrami sa vracia

Po šiestich rokoch sa fínske štúdio rozhodlo pre plnohodnotné pokračovanie najúspešnejšej mobilnej hry. Zaútočia Angry Birds 2.

V decembri roku 2009 bolo Rovio len malým herným štúdiom, ktoré malo na konte pár desiatok hier. Angry Birds prišli ako 52 v poradí a pobláznili celý svet. Farebné vtáky, prak a zelené prasiatka sa stali v krátkom čase najpopulárnejšou mobilnou hrou na svete.

Fanúšikovia si ju stiahli do troch miliárd zariadení, vzniklo štrnásť malých pokračovaní, postavičky z hry sa objavili na potravinách, drogérii či šatách. Plyšové figúrky ponúkali všetky svetové obchodné reťazce.

"Z Angry Birds sa stala matka všetkých mobilných hier. A teraz sme hrdí na to, že vám môžeme oznámiť uvedenie matky všetkých pokračovaní, Angry Birds 2," zažartovali tvorcovia z Rovia.

Fínski programátori sa vraj nevedia dočkať, kedy budú môcť pokračovanie predstaviť verejnosti. Hra sa dostane do obchodov s aplikáciami na stiahnutie už 30. júla. Detailné predstavenie by malo byť o dva dni skôr. Dovtedy môžu nedočkaví fanúšikovia sledovať vývoj na Facebooku, Twitteri, Instagrame, Vine a YouTube.

Pokračovanie má aj svoje oficiálne motto: väčší, zúrivejší, vtáčejší.