Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2014, 00:37

Zabudnite na varenie. Obed vám pripraví táto 3D tlačiareň

Už v roku 2014 sa dostane do predaja Foodini. 3D tlačiareň, ktorá bude tlačiť jedlo.

Ambiciózny projekt zo Španielska chce priniesť po mikrovlných rúrach nový revolučný nástroj do kuchyne. V budúcnosti by to mohlo znamenať, že už vlastne nikdy nebudete musieť variť. Foodini je 3D tlačiareň, ktorá dokáže vytvárať jedlo.

 „Je to oveľa viac než lacný trik,“ uviedla pre Daily Mail Lynette Kucsma zo spoločnosti Natural Machines. 3D tlačiareň dokáže už teraz vyrábať cestoviny, pizzu, čokoládu či zákusky. Prístroj vie súčasne pracovať s piatimi surovinami, ktoré vie podľa potreby kombinovať. „Základné suroviny predstavujú len 20 percent nákladov zo skutočného potravinárskeho výrobku. A teda základná myšlienka pre Foodini je predávať prístroj a špeciálne kapsule na výrobu jedla,“ uvádza Kuscma. 

Večeru neupečie (zatiaľ)

Špeciálna 3D tlačiareň, ktorá pracuje s jedlom, by sa mala dostať na  trh už budúci rok s cenou okolo tisíc eur. Celý princíp bude založený na fungovaní aj s mobilnými zariadeniami. Teda napríklad na tablete si v aplikácii vyberiete, aké cestoviny, pizzu alebo zákusky chcete a necháte tlačiareň pracovať. Samozrejme, že recepty si budú dodatočne zákazníci sťahovať. Pravdepodobne však bude možné aj pripravovať vlastné jedlá a samozrejme používať domáce suroviny. Prístroj tak môže za vás vyrobiť napríklad jedinečné koláče.  

Foodini však zatiaľ nevie piecť alebo variť, a tak je potrebné hotové produkty ešte nechať  tepelne spracovať. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Snímky: dailymail.co.uk

Ticketportal.sk