Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2014, 00:00

Šesť pravidiel ako si zjednodušiť prácu

Prečo sa ľudia cítia v zamestnaní mizerne a nespolupracujú? Yves Morieux ponúka vysvetlenie.

Produktivita v zamestnaní je mantra, ktorou operujú mnohí manažéri. Podľa analytika Yvesa Morieuxa sú však doterajšie prístupy zastarané. Aj preto je ochota ľudí spolupracovať často veľmi nízka. Morieux preto ponúka šesť jednoduchých pravidiel takzvaného „rozumného zjednodušenia“.  Jedno z nich znie: Pochopte, čo vaši kolegovia naozaj robia. Pozrite si inšpiratívne video nakrútené v rámci projektu TED a dozviete sa aj ostatných päť.

ČO JE TO TED

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na výročnú konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju niekoľkominútovú reč. Následne sú ich vystúpenia bezplatne sprístupnené na TED.com. Písmeno „x“ pri skratke znamená, že ide o nezávislo organizované podujatie.

Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende alebo Gordon Brown.

Ticketportal.sk