Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2021, 18:30

Najdrahší a najluxusnejší televízor na našom trhu. Stojí 150 tisíc eur

Gigantická obrazovka od Samsungu s najpokročilejšou zobrazovacou technológiou obsahuje 25 miliónov samo svietiacich RGB LED diód.

Najdrahší a najluxusnejší televízor na našom trhu. Stojí 150 tisíc eur
Zdroj: Samsung

Na slovenský trh dorazil najluxusnejší a technologicky najvyspelejší televízor všetkých čias. Samsung uviedol prvý model Micro LED televízora, ktorý používa rovnakú zobrazovaciu technológiu, akú sa doteraz pýšili len priemyselné panely The Wall. Tie používal napríklad koncern Škoda Auto.

Vôbec po prvýkrát sa táto technológia založená na miliónoch samo svietiacich anorganických diódach objavuje v kompaktnom rozmere určenom do domácnosti. Doslova obrí televízor Micro LED s uhlopriečkou 110 palcov s rozmerom 242 x 136 cm je dispozícii s cenou 149 999 eur.

„Micro LED predstavuje najpokročilejšiu obrazovú technológiu, ktorej základom sú samo svietiace RGB LED diódy. Na rozdiel od OLED sú anorganického pôvodu a spracúvajú farby na 20-bitovej úrovni. Výsledkom sú úplne realistické farby aj kontrast, pričom obraz je rovnako kvalitný z akéhokoľvek uhla,“ hovorí Michal Forejt, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

​Celú obrazovku tvorí 25 miliónov LED diód, ktoré sú od seba vzdialené iba 0,6 mm. Micro LED televízor vyniká tiež špičkovým zvukom. Ide o technológiu Majestic Sound s priestorovým prevedením 5.1, ktorý nepotrebuje žiadne ďalšie externé reproduktory, takže sa má i bežnej domácnosti stať poriadne kino.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 42% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.