Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2021, 09:20

Každý piaty zamestnanec využíva aktualizáciu zariadenia ako výhovorku

Táto výhovorka je dostatočne vierohodná, keďže aktualizácie softvéru môžu reálne narušiť pracovný deň zamestnanca.

Každý piaty zamestnanec využíva aktualizáciu zariadenia ako výhovorku
Zdroj: TASR/Sebastian Gollnow

Pandémia a následné opatrenia obrátili pracovný život väčšiny ľudí naruby. Práca z domu, na ktorú množstvo zamestnancov naskočilo však priniesla so sebou výdatnú dávku videohovorov. 

Časté osobné stretnutia pred pandémiou sa mnohokrát považovali za jednu z najnepríjemnejších aktivít kancelárskej rutiny. Prechod na prácu z domu a virtuálne schôdzky však tomuto problému nepomohli. Ľudia pociťovali z nich únavu a na konci pracovného dňa sa cítili ešte vyčerpanejší.

Niektorí zamestnanci si však našli zámienku na vynechanie niektorých videokonferenčných hovorov – tvárili sa, že ich pracovné zariadenie je mimo prevádzky kvôli aktualizáciám. Vyplýva to zo štúdie spoločnosti Kaspersky, ktorá skúmala postoje a návyky zamestnancov k aktualizáciám zariadení.

Až 21 percent zamestnancov uviedlo, že predstiera inštaláciu aktualizácií zariadenia, len aby sa nemuseli zúčastniť online hovoru alebo stretnutia. Táto výhovorka je dostatočne vierohodná, keďže aktualizácie softvéru môžu reálne narušiť pracovný deň zamestnanca.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.