Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2021, 00:01

Aká je situácia s lacnými telefónmi? Testovali sme ich dva týždne, tu sú dojmy

  • Dvojica mimoriadne lacných zariadení od Samsungu prekvapila.
  • Pre koho sú ešte vhodné a koho by už sklamali?
Aká je situácia s lacnými telefónmi? Testovali sme ich dva týždne, tu sú dojmy
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci. Hoci túto frázu poznajú všetci a iste je na nej mnoho pravdy, často sa používateľ rozhoduje práve na základe ceny. V segmente, akým sú mobilné telefóny, je navyše ponuka mimoriadne široká a nájdete tu kúsky v rozmedzí od pár desiatok eur po viac ako tisícové zariadenia.

Ak smartfón nie je navyše pre vás žiadna priorita, lacnejšie kúsky sú zväčša jasnou voľbou. V uplynulých dvoch týždňoch sme sa pozreli práve na túto stranu spektra, teda na dvojicu smartfónov v cene do dvesto eur. Čo od nich čakať, koho potešia a pre koho už stačiť nebudú, to sa dozviete z nášho testu.

Niečo tu chýba

Samsung Galaxy A02s kúpite v nami testovanej konfigurácii približne od 140 eur. Jeho dizajn nie je fascinujúci ani výnimočný, no v každom prípade sa nám nezdá vôbec škaredý. Navyše, matná úprava zadného plastového krytu obsahuje pekné detaily s vrúbkovaním a celkovo pôsobil v bielej farbe skrátka naozaj dobre.

​Takú nízku cenu by sme mu neodhadovali. Druhý z dvojice, teda Samsung Galaxy A12, kúpite od 150 eur, no s najväčším úložiskom sa jeho cena vyšplhá oficiálne na úroveň 199 eur. Na zadnej plastovej strane sa tu tiež nachádza opäť pekné gravírovanie.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Predné strany majú takmer identické, pričom ich tvorí malý výrez v displeji na prednú selfie kameru a sú tu o niečo hrubšie rámiky ako v drahších kúskoch. Za dizajn si smartfóny zaslúžia plus a podľa nás platí, že lacné smartfóny už nevyzerajú hrozne.

Pozrite si testovacie fotografie a porovnanie dvojice fotoaparátov:

Na spodnej strane je USB-C port na nabíjanie, reproduktor a dokonca aj 3,5 mm jack na slúchadlá. Rozdiel je však v bočnej hrane. Kým drahší A12 tu má aj snímač odtlačkov prstov integrovaný do tlačidla napájania, lacnejší smartfón A02s tu má iba tlačidlo.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.