Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2021, 00:01

Chcete kúpiť smart hodinky? Prečítajte si najskôr tieto základné tipy

  • Ako vybrať vhodné smart hodinky? Prečítajte si nášho sprievodcu pre začiatočníkov.
  • Je ťažké povedať, ktoré sú najlepšie. Každý má totiž iné preferencie a od toho sa odráža to, čo je preňho najvhodnejšie.

I keď im spočiatku neverili všetci, smart hodinky si našli mimoriadne dôležité miesto nielen v živote miliónov ľudí, ale aj v portfóliu viacerých firiem. Azda každý veľký výrobca smartfónov sa pokúsil vyrobiť vlastné smart hodinky, no nie všetci v tom uspeli či vytrvali.

Aktuálnou jednotkou za prvý kvartál tohto roku je Apple, ktorý má vďaka svojim predajom inteligentných hodiniek na trhu až viac ako 33-percentný podiel. Druhým najväčším predajcom je za toto obdobie Huawei, ktorému patrí 8,4 percenta trhu.

V tesnom závese s ôsmimi percentami je Samsung, ďalej sú tu čínske značky pod hlavičkou koncernu BBK Electronics a nasleduje Fitbit patriaci Googlu. Potom sa trh už len porciuje medzi ostatných výrobcov s menšími podielmi.

Pozor na nízke ceny a neznáme značky

V prospech wearables, teda obliekateľnej elektroniky v podobe smart hodiniek, hovorí aj solídny 35-percentný medziročný nárast predaja. Ako si však spomedzi veľkého množstva zariadení vybrať tie najvhodnejšie smart hodinky?

Ak premýšľate nad kúpou, treba si na začiatok ujasniť, na čo presnejšie hodinky chcete a koľko ste na ne ochotní minúť peňazí. Ľudia totiž zvyknú mať nereálne očakávania od lacných smart hodiniek, prípadne majú zbytočne drahé hodinky, ktoré ich v konečnom dôsledku po chvíli prestane baviť používať.

Smart hodinky predstavujú inteligentné monitorovacie zariadenie na vašej ruke, ktoré býva spravidla prepojené so smart­fónom. Vďaka tejto konektivite prúdia do hodiniek prijaté notifikácie z telefónu a vy si môžete správy prečítať bez toho, aby ste ho chytili do rúk.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.