Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2021, 00:00

Bože, ja ale vyzerám! Ako nás ničí online komunikácia?

  • Videohovory, ktoré sa za posledný rok stali bežnou súčasťou našich životov, spôsobujú čoraz viac ľuďom psychické problémy.
  • Keď sa na seba dlho pozeráme na obrazovke, pripadáme si škaredí, unavení a vôbec celkovo nemožní.
  • Prečítajte si článok, publikovaný v Hn Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Bože, ja ale vyzerám! Ako nás ničí online komunikácia?
Zdroj: Dreamstime

Vyzerám divne. Som ako syseľ. Predsa nie je možné, že mám také ovisnuté líca. Ako to, že som si to nikdy nevšimol? Teda, kolega poriadne zostarol. Veď sa mi vždy páčil. Čo sa to s ním stalo?

​Mám krivý nos! Dnes som sa mimoriadne vydarila. Radšej to rýchlo vypnem, než sa pripoja ostatní, a budem predstierať, že mi nefunguje Wi-Fi.

Podobné pocity má veľa tých, ktorí sa na seba pozerajú na počítači. Teda tých, ktorí sú už viac ako rok nútení kontaktovať sa s kolegami, nadriadenými, podriadenými, klientmi či zákazníkmi cez niektorú z technológií, pri ktorých sa vidíme na displeji.

Po počiatočnom nadšení, že môžeme všetko vybavovať z domu či cez čety, a ešte väčšom následnom nadšení, že sme sa naučili tieto neuveriteľné technické vymoženosti ovládať, prišlo rozčarovanie.

A to je čím ďalej, tým väčšie. Kontakt cez videohovory nás vyčerpáva, unavuje a zneisťuje. Ak má niekto tento pocit, ale doteraz nevedel, ako si ho vysvetliť, je tu pre neho dobrá správa.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 89% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk