Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2021, 00:01

Vyskúšali sme najvýkonnejšieho zabijaka vlajkových lodí. Kde sú jeho silné stránky?

  • Spojenie firmy, ktorá sa postarala o prvé fotografie z Mesiaca a čínskeho výrobcu smartfónov, vyústilo do vrcholového modelu OnePlus 9 Pro.
  • Prečítajte si o silných a slabších stránkach smartfónu a nevynechajte ani galériu fotiek spravenú týmto smartfónom. 

Spojenie firiem venujúcich sa vývoju fototechniky a výrobcov smartfónov nie je výnimočné. Stačí si spomenúť na spoluprácu Leica a Huawei, ktoré prepísali pravidlá a možnosti fotografie z mobilného telefónu.

Ďalším príkladom je firma Hasselblad, ktorá sa postarala o prvé fotografie z Mesiaca. Práve Hasselblad sa spojil s výrobcom OnePlus a spoločne v kampani na nové vlajkové lode OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro propagovali špičkovú kvalitu fotiek. Ako toto spojenie dopadlo a čím ďalším skúša zákazníka ohúriť OnePlus?

Ranná hmla

Pôvodne nazývali výrobcu „zabijak vlajkových lodí“, keďže za mimoriadne slušné ceny ponúkal špičkové špecifikácie. Zo zabijaka sa však postupom času stávala drahšia a drahšia záležitosť, a tak sa dnes dostanete k ich vlajkovej lodi za približne tisíc eur.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Lacný špás to teda už rozhodne nie je, no keď máme byť úprimní, stále je to lacnejšie ako vlajkové lode tradičných velikánov. Tie presahujú aj hranicu 1 200 eur.

Pozrite si testovacie fotografie zo smartfónu OnePlus 9 Pro:

​Výzor smartfónu OnePlus 9 Pro nás po rozbalení škatuľky mimoriadne zaujal. Testovali sme farebné vyhotovenie Morning Mist, teda ranná hmla a so zaujímavým lesklým gradientom vyzeralo skvele.

Bohužiaľ, na zrkadlovom povrchu sa neskutočne vynímajú odtlačky prstov. Využívali sme preto kryt z balenia. Pri používaní telefónu nás veľmi bavilo nostalgické analógové tlačidlo, ktorým prepínate Tichý režim či Vibrovanie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk