Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2021, 00:01

Microsoft chce zo svojho unikátneho telefónu urobiť prenosný Xbox

Po novom možno unikátny telefón s dvoma displejmi premeniť na prenosnú hernú konzolu po vzore slávneho Nintenda DS.

Microsoft chce zo svojho unikátneho telefónu urobiť prenosný Xbox
Zdroj: Microsoft

Ohybné smartfóny majú veľa foriem. Vo všeobecnosti však od nich očakávame, aby sa ich displej ohýbal. Výrobcovia ako Samsung či Motorola túto pointu napĺňajú. Microsoft sa však so svojím "ohybným" smartfónom pobral trochu iným smerom.

Surface Duo tvoria v skutočnosti dva displeje, ktoré sú k sebe pripojené pántom. A hoci nejde príliš na odbyt, Microsoft sa ho snaží udržať za každú cenu atraktívnym pre prípadných záujemcov.

Pomerne zaujímavou novinkou je podpora služby Xbox Game Pass, ktorá by mala zariadení premeniť v prenosnú hernú konzolu, píše portál iDnes.cz. Posledná aktualizácia služby Xbox Game Pass totiž priniesla majiteľom smartfónov Surface Duo príjemné zmeny.

Po novom možno unikátny telefón s dvoma displejmi premeniť na prenosnú hernú konzolu po vzore slávneho Nintenda DS, kedy na jednej obrazovke máte samotný obraz hry, na druhej potom ovládacie klávesy.

Takto vyzerá Surface Duo od Microsoftu:

Podpora sa týka asi päťdesiatich titulov v streamovacej službe Xbox Game Pass, ktorú majú možnosť ovládania prostredníctvom dotykových kláves. Následne vás služba vyzve, aby ste pripojili ovládač.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 28% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk