Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2021, 15:30

Google chystá nové smartfóny. Mohli by obsahovať jeho prvý vlastný čip

Telefóny Google Pixel 6 môže poháňať nový čip Whitechapel.

Google chystá nové smartfóny. Mohli by obsahovať jeho prvý vlastný čip
Zdroj: @OnLeaks / Digit.in / Steve Hammerstoffer

Spoločnosť Google nie je len guru vo vyhľadávaní na internete, ale robí aj množstvo iných vecí. Vyvíja softvér, poskytuje cloudové úložisko a dokonca vyrába aj vlastné mobilné telefóny.

Smartfóny si dával najskôr vyrábať u iných značiek, pričom výsledky tejto spolupráce niesli názov Nexus. Neskôr sa však v tejto sfére Google viac udomácnil a osamostatnil sa s divíziou smartfónov Pixel.

Séria Pixel je tu s nami už niekoľko rokov a po modeloch s číselnými označeniami napríklad Pixel 2, Pixel 2 XL či Pixel 4 aktuálne očakávame Pixel 6, informuje portál Techradar.com.

A hoci má prísť táto novinka až v druhej polovici roka, na svetlo sveta už dlhšiu dobu prenikajú rôzne uniknuté obrázky. Ich výzor sa začína opakovať, a tak je celkom možné, že sa tak práve pozeráme na reálne kontúry chystaného zariadenia:

​Podľa informácií by sme sa mohli dočkať pritom až dvojice noviniek v podobe Google Pixel 6 a Google Pixel 6 Pro. Rozdiel je vo veľkosti i vo výbave.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 60% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.