Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2021, 00:01

Vyskúšali sme horúcu novinku medzi smart hodinkami. Čo získate za 160 eur?

  • Prečítajte si, čo ponúkajú OnePlus Watch za 160 eur.
  • Prečo majú hodinky od svetových recenzentov zatiaľ prevažne negatívne hodnotenia?

Očakávanie je zlodejom radosti. Týmito slovami začína recenziu OnePlus Watch známy technologický youtuber Marques Brownlee. Vyjadril tým už na začiatku sklamanie z tohto zariadenia na zápästie.

Keď sme dostali škatuľku s hodinkami, do testu sme tak už vstupovali s miernymi predsudkami. Sú naozaj také zlé? Po dvoch týždňoch strávených v ich spoločnosti máme odpovede, s ktorými sa radi podelíme.

Športová elegancia

OnePlus Watch patria naozaj k veľkým hodinkám. Priemer ich displeja je 46 milimetrov, čo nie je nič pre tých, ktorí hľadajú nenápadné a kompaktné zariadenie. Na našom útlejšom zápästí sme ich navyše nosili na najmenšej, prípadne druhej najmenšej dierke v remienku.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Na druhej strane, patríme k fanúšikom masívnejších hodiniek a pokladáme ich za štýlové. Sú športovo-elegantné, s kombináciou lesklého tela a matného silikónového náramku.

​V spodnej strane zariadenia je snímač srdcového tepu a hodinky merajú aj okysličenie krvi. To je však do značnej miery obmedzené. Nemeria ho totiž kontinuálne ako iné vyspelé hodinky, ale iba po vyvolaní tohto úkonu cez aplikáciu v hodinkách.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​​Nepretržite monitorujú úroveň saturácie krvi kyslíkom len počas noci. Na bočnej strane sú dve tlačidlá. Vrchným vstupujete do hlavného menu a spodné si môžete prispôsobiť, teda zvoliť ho ako skratku k vybranej funkcii.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk