Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.05.2021, 18:30

Video odhaľuje, ako vyzerá nový operačný systém od Huawei. Príde v blízkej dobe

Harmony OS 2.0 by sme mali spoznať už budúci mesiac.

Video odhaľuje, ako vyzerá nový operačný systém od Huawei. Príde v blízkej dobe
Zdroj: Huawei / YouTube

Huawei zariadenia to majú v aktuálnej situácii náročné. Kvôli sankciám uvaleným na túto firmu za čias bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa nemôžu využívať služby Google, čím sa im výrazne znižujú šance na úspech na zahraničných trhoch.

Hoci sú ich smartfóny stále postavené na Androide, ide len akoby o základ, ktorý je dostupný pre kohokoľvek. Samotné služby Google však tvoria aplikácie ako Gmail, YouTube či obchod Google Play, ktoré využíva väčšina z nás v podstate denne. A aj keď sa dajú nahradiť inými známymi appkami, akosi si na ne európski používatelia zvykli.

Huawei si preto musel doplniť vlastný obchod s aplikáciami App Gallery a tu postupne pridáva to, čo je pre nás nevyhnutné. Sú to aplikácie domácich bánky, gastronomické aplikácie, taxi aplikácie a mnohé ďalšie.

Popri tom sa však snaží dostať zo závislosti na kostre operačného systému Android, a tak usilovne hľadá cestu von. Už dávnejšie vyvíja i vlastný systém Harmony OS.

Momentálne je Harmony OS síce v testovacej beta verzii, no podľa uniknutých informácií by sme sa mohli prvých zariadení s ním dočkať už budúci mesiac, informuje portál GSMarena.com. Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa totiž ukázalo štvorminútové video, ktoré zachytáva dizajn nového rozhrania i niekoľko jeho funkcií.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 41% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk