Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2021, 00:01

Vyskúšali sme Samsung za 450 eur. K dokonalosti mu chýba jedna vec

  • Tento smartfón má výbornú výdrž a schopnosti fotoaparátu.
  • Je tu však i niečo, čo nám na Samsung Galaxy A72 nedáva zmysel.

Séria Galaxy A od Samsungu robí momentálne výrobcovi radosť. Veľmi dobre sa predáva a modely sú pomerne slušne vybavené. Nie je však Áčko ako Áčko.

Modely radu A sú tu odstupňované podľa ceny a schopností, a tak sa dostávame na našom trhu od 150 eur za Galaxy A02s až po Galaxy A72 s cenou 450 eur. Práve na toto najdrahšie Áčko sa zameriame v dnešnom teste.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Prémiový vzhľad

V smartfónom svete sa dá dizajn telefónu pokladať za veľmi vydarený. Matný čierny povrch pôsobí elegantne a nezachytávajú sa na ňom odtlačky prstov tak, ako to býva na lesklých sklenených krytoch prémiových kúskov.

Smartfón patrí k tým väčším z ponuky a jeho veľkosť je 6,7 palca. Ak túžite telefón ovládať jednou rukou, toto nie je nič pre vás. Na druhej strane, na tomto rozmere si viac užijete sledovanie filmov či prezeranie obrázkov a videí na sociálnych sieťach.

Osobne patríme k fanúšikom práve takýchto väčších displejov a správy zvykneme písať dvoma rukami, takže nám manipulácia v dvoch rukách neprekážala. Pochváliť môžeme aj AMOLED displej, ktorý bol jasný, pekný a ponúka 90 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Pozrite si galériu fotiek vyhotovenú telefónom Samsung Galaxy A72:

​Je to rýchlosť, ktorou sa obnovujú riadky na obrazovke pri listovaní obsahom. Štandardom je 60 Hz, preto si pri používaní 90-tky všimnete pekné plynulé zobrazenie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk