Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2021, 00:01

Robustný telefón sa zlomil ako sušienka. V teste úplne prepadol

Herný smartfón od Lenova je prekvapivo krehký.

Robustný telefón sa zlomil ako sušienka. V teste úplne prepadol
Zdroj: Lenovo

Populárny youtuber, ktorý testuje odolnosť najrôznejších smartfónov, narazil na model, ktorý klame svojím vzhľadom. Herný telefón od Lenova je prekvapivo krehký a prelomiť ho na tri kusy nebolo vôbec ťažké, píše portál iDnes.cz.

Herné telefóny sú samostatnou kategóriou, ktorá sa zvyčajne vyznačuje solídnym hardvérom, rôznymi dizajnérskymi výtvormi a pomerne masívnou konštrukciou. Lenže kvôli dizajnovým výstrelkom môže práve konštrukcia trpieť, ako sa môžeme presvedčiť v teste odolnosti nového modelu Lenovo Legion Duel 2.

Známy YouTuber Zack Nelson alias JerryRigEverything ho podrobil obvyklému testu odolnosti, ktorým u neho prejde väčšina moderných smartfónov. Testuje odolnosť displeja, skúma použité materiály, vyskúša odolnosť obrazovky voči vysokým teplotám a nakoniec sa telefón pokúsi silou svojich rúk ohnúť.

Podotýkame, že drvivá väčšina smartfónov posledný menovaný test prežije. Nie však Lenovo Legion Duel 2.

Pozrite si spomínané video:

Ako z testu vyplynulo, telefón má dve veľmi slabé miesta, ktorými sú plastové prúžky pre antény prijímajúce mobilný signál. Tie výrobca umiestnil na boky telefónu, pričom zvyčajne ich nájdeme skôr na hornom a spodnom okraji. To znamená, že kovový rám telefónu je v niekoľkých miestach prerušený a nahradený plastami.

Práve v týchto miestach sa youtuberovi podarilo telefón prelomiť, a to na prvý pohľad aj s použitím menšej sily. Nakoniec teda herné Lenovo skončilo ohnuté na tri časti a JerryRigEverything pripúšťa, že model Duel 2 by radšej nik nemal nosiť v zadnom vrecku a omylom si naň sadnúť. Výsledok by mohol dopadnúť veľmi podobne.

V našich končinách však môžeme byť napriek tomu pokojní, pretože značka Lenovo tu v tejto chvíli mobily oficiálne nepredáva, hoci predtým na tuzemskom trhu pôsobila. Pod výrobcu Lenovo však spadá značka Motorola.

Ak vás zaujíma odolnosť jednotlivých smartfónov, pozrite si aj ďalšie videá na spomínanom kanáli. Nelson v nich vysvetľuje niektoré konštrukčné vlastnosti a tiež ich porovnáva v rámci svojich skúseností s konkurenčnými modelmi.  

Ticketportal.sk