Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2021, 00:01

Nenápadné a ľahučké smart hodinky majú čo ponúknuť

  • V mori smart hodiniek môže nenápadné zariadenie Huawei Watch Fit zaniknúť.
  • Napriek tomu si zaslúži pozornosť. Prečítajte si o jeho plusoch a mínusoch.

Smart hodinky a smart náramky sa tešia čoraz väčšiemu záujmu. Táto kategória pritom spočiatku bola trochu podceňovaná, keďže neponúkala vo všetkých modeloch vytúžené možnosti samostatného telefonovania, zariadenia bojovali s pomalými operačnými systémami, nepresnosťami v meraní či s odpájaním.

V neposlednom rade smart hodinky neboli zo začiatku lacnou záležitosťou. Výrobcovia však v ich potenciál verili a pri vývoji zostali.

Trh sa pritom za roky poriadne rozšíril a v súčasnosti si tak viete vybrať športové i elegantné modely, drahé i lacné kúsky, hodinky so základnými funkciami, ale tiež pokročilé zariadenia s množstvom funkcií.

Po najrôznejších špičkových smart hodinkách, ktoré sme už pre vás v redakcii HN otestovali, sme teda aktuálne siahli po lacnejšom modeli Huawei Watch Fit. Zaujal nás veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu.

Hranaté tvary

Osobne máme útle zápästie a na pohľad ho hodinky možno pohlcujú. Hodinky pôsobia natiahnutejšie, no musíme upozorniť, že naživo to podľa nás vyzerá omnoho lepšie ako na obrázku. Ak si skrátka nie ste istý vizuálom, odporúčame pozrieť si ich aspoň vo videách a možno zmeníte názor. Podľa nás sú mimoriadne štýlové.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Zaujalo nás tiež samotné nosenie hodiniek. Pri dennom používaní sú také ultra ľahké, že sme ich často ani nevnímali. Samozrejme, ak ste zvyknutí nosiť menšie smart náramky, rozdiel si zrejme všimnete.

No na porovnanie, Huawei Watch Fit s hmotnosťou 21 gramov sú takmer dvojnásobne ľahšie ako nové Samsung Galaxy Watch 3. Nenápadný silikónový remienok zároveň obsahuje perforácie, vďaka čomu sa vám pod ním výrazne nepotia ruky v lete alebo počas náročných fyzických športov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.