Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2021, 00:01

Japonci uviedli svoju pýchu. Špičkový smartfón má mať výnimočné foto schopnosti

  • Uvedenie noviniek Sony Xperia 1 III a Xperia 5 III sa nesie najmä s ohľadom na ich súbor fotoaparátov.
  • Bude to stačiť na súperov?
Japonci uviedli svoju pýchu. Špičkový smartfón má mať výnimočné foto schopnosti
Zdroj: Sony

Spoločnosť Sony predstavuje dva nové prírastky do radu vlajkových lodí, teda modely Xperia 1 III a Xperia 5 III. Obe zariadenia prinášajú bohaté možnosti do komunity používateľov Xperia, ako spomína firma v tlačovej správe.

Aj naďalej sa teda ich telefónmi snažia osloviť najmä fotografov, audiofilov alebo kameramanov. Kľúčovým znakom oboch modelov je to, že ide o prvé smartfóny na svete, ktoré ponúkajú variabilný teleobjektív v kombinácii so snímačom Dual PD.

Ten ponúka ohniskovú vzdialenosť až 105 mm, ktoré ďalej dopĺňa rýchly autofokus. Pri prepínaní medzi 70 mm a 105 mm objektívom dochádza k okamžitej úprave zaostrenia.

Fotografi môžu ďalej rozšíriť svoje kreatívne možnosti vďaka ohniskovým vzdialenostiam 16 mm, 24 mm, 70 mm a 105 mm. Oba modely sú už tradične vybavené optikou Zeiss, ktorá je kalibrovaná špeciálne pre smartfóny Xperia. 

Zaujímavosťou je i sledovanie objektov, ktoré bolo zdokonalené a používateľ tak môže fotografovať aj pohybujúce sa objekty s presným zaostrením. Technológia Real-time Tracking využíva algoritmy založené na umelej inteligencii a 3D snímači ToF na meranie vzdialenosti.

​Treba len upresniť, že model Sony Xperia 5 III obsahuje fotografickú výbavu v podobe hlavného 12 MP fotoaparátu, 12 MP ultraširokého fotoaparátu a 12 MP približovacieho fotoaparátu. Vyspelejšia Sony Xperia 1 III má rovnaký súbor fotoaparátov, no navyše obsahuje práve ToF. Je to snímač, ktorý sa stará o čo najlepšie rozostrenie pozadia.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 59% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.