Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2021, 06:00

Takto by mohol vyzerať nový ohybný mobil od Xiaomi. Klame displejom

Dizajnový koncept Mi 11 Flip má v prednej časti veľký displej.

Takto by mohol vyzerať nový ohybný mobil od Xiaomi. Klame displejom
Zdroj: TechConfigurations.com

Xiaomi koncom marca predstavilo model Mi Mix Fold, ktorým vstúpilo do segmentu skladacích smartfónov. Ten však nie je len o vertikálne prekladaných modeloch, píše portál iDnes.cz.

Flexibilné displeje totiž umožňujú výrobcom oprašovať aj predtým veľmi obľúbenú takzvanú véčkovú konštrukciu. Kanál TechConfigurations ukázal, ako by mohlo chytré véčko od Xiaomi vyzerať.

Stáva sa viac-menej pravidlom, že mobilný výrobca, ktorý chce vstúpiť medzi elitu ponúkajúce skladacie smartfóny. A na taký model láka dlho dopredu.

Výnimkou je len v tom čase ešte neznáma čínska spoločnosť Royole, ktorá znenazdania predstavila vlastný skladací model. Urobila tak nečakane a stihla to skôr, než svoje ohybné novinky zvládli oficiálne predstaviť zavedené značky.

Xiaomi v tomto smere nie je výnimkou. Od potvrdenia prebiehajúceho vývoja do predstavenia skutočného zariadenia ubehli viac ako dva roky. Avšak namiesto zaujímavého modelu s dvojitým prehnutím displeja sme sa dočkali "čínskej kópie" prvého skladacieho Samsungu, na ktorý odkazuje aj názvom.

Zdroj: TechConfigurations.com

​Avšak "chytré véčko", ak by ho čínska spoločnosť plánovala predstaviť, by mohlo byť oveľa osobitejšie. Teda v prípade, že by vyzeralo ako dizajnový koncept Mi 11 Flip, ktorý vytvoril youtubový kanál TechConfigurations.

Smartfón véčkovej konštrukcie vychádzajúci z jedného z patentov čínskeho Xiaomi na prvý pohľad imponuje ostro rezanými bokmi, zatiaľ čo vrchná časť zloženého telefónu korešponduje so zaoblením kĺbu v spodnej časti.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.