Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2021, 09:42

Ďalšej sociálnej sieti unikli dáta. Odborníci radia, ako sa brániť

Čo môže spôsobiť masívny únik dát z LinkedInu a ako sa voči tomu brániť?

Ďalšej sociálnej sieti unikli dáta. Odborníci radia, ako sa brániť

Len pred pár dňami údajne unikli dáta z 500 miliónov facebookových profilov a už je tu ďalší problém. Hackeri  hlásia úlovok v podobe informácií z ďalšej pol miliardy profilov, pričom za obeť tento raz padla profesionálna sociálna sieť LinkedIn.

Ůdaje sa môžu dostať do rúk kohokoľvek, kto bude ochotní za ne zaplatiť. Podľa najnovších informácií sa v databáze nachádzajú profilové ID, korešpondujúce URL adresy, celé mená, e-mailové adresy, telefónne čísla či odkazy na profily sociálnych sietí dotknutých používateľov.

Odborníci na kyberbezpečnosť z Aliter Technologies preto radia, čo robiť, aby ste sa nestali obeťou phishingu. “Masívny únik dát, ktorého súčasťou sú aj viaceré slovenské účty, môže byť využitý na rôzne hackerské útoky, ako napríklad phishing či spam,” upozorňuje Vladimír Palečka, expert na kyberbezpečnosť z Aliter Technologies.

Dôkazom, že ide o relevantnú databázu je to, že hacker ponúka vzorku dvoch miliónov používateľských dát za približne dva americké doláre. Hacker zároveň tvrdí, že má k dispozícii nielen novú 500-miliónovú databázu, no tiež ďalšie informácie. V archívoch sú totiž desiatky miliónov ďalších záznamov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 59% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk