Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2021, 13:46

Prívrženci teórie plochej Zeme môžu voči tejto aplikácii namietať

Čo sa nachádza pod vašimi nohami? Vyskúšajte náučnú zábavnú aplikáciu Floom.

Prívrženci teórie plochej Zeme môžu voči tejto aplikácii namietať
Zdroj: Floom.com

Čo sa nachádza pod vašimi nohami, na druhej strane Zeme? Či už ste nad tým niekedy premýšľali, alebo nie, tvorcovia webovej aplikácie Floom sa veru nad tým zamysleli, informuje portál TouchIt.

Prívrženci teórie plochej Zeme môžu namietať, no vychádzajúc z vedeckých poznatkov, planéta Zem je guľatá. To znamená, že kdekoľvek na nej stojíte, existuje k tomu “náprotivný bod”.

A ak navštívite webstránku Floom.com, môžete sa pozrieť, čo sa na ňom nachádza. Respektíve, čo sa nachádza pod vašimi nohami.

Pomocou rozšírenej reality a vášho fotoaparátu sa na vašej podlahe vytvorí virtuálny vrt a po kliknutí naň sa “zavŕta” do podlahy. O sekundu na to ukáže obraz krajiny či miesta, ktoré sa nachádza pod vami, krížom cez zemeguľu.

Zdroj: Floom.com

​Na dané miesto sa ďalej môžete pozrieť cez aplikáciu Google Earth a virtuálne sa poprechádzať týmto územím. Vo webovom rozhraní na portáli Floom však nevidíte len jeden bod, ale mobil sa dá nakloniť pod rôznymi uhlami. To znamená, že vám prípadne ukáže aj viacero miest.

Zdroj: Floom.com

​Iste, Floom môže vyzerať ako jednorazová zábavka, no ak máte malé deti, môže sa z toho stať zaujímavá aktivita. V kombinácii s možnosťami Google Earth sa navyše zabavia aj dospelí.

V časoch, keď sa príliš nedá cestovať, je Google Earth neskutočným zdrojom poznatkov. Prečítajte si tento náš starší článok o tom, ako Google Earth funguje, alebo si pozrite aj video:

​Pod tvorbou webu Floom je tiež podpísaný vyhľadávací gigant Google. Aplikácia Floom zatiaľ funguje len cez vyhľadávač Chrome na zariadeniach s operačným systémom Android.

Ticketportal.sk