Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2021, 00:01

Rozumná voľba najmä pre dve skupiny ľudí. V čom telefón potešil či sklamal?

  • Samsung Galaxy A32 5G má svoje slabšie stránky, no aj niekoľko silných lákadiel.
  • Pozrite si aj galériu fotiek vyhotovenú týmto smartfónom.
Rozumná voľba najmä pre dve skupiny ľudí. V čom telefón potešil či sklamal?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Séria smartfónov s označením Galaxy A od juhokórejského výrobcu Samsung patrí medzi časté voľby používateľov mobilných zariadení. Či už u operátorov, alebo vo voľnom predaji. Takzvané Áčka sú vstupnou bránou do vlajkového segmentu s označením Galaxy S. I keď, treba sa mať na pozore.

Áčka sú totiž odstupňované a rozdiel medzi najlacnejším a nadrahším je pekných pár stoviek eur. Nie je teda Áčko ako Áčko. My sme v redakcii HN aktuálne otestovali Samsung Galaxy A32 5G, teda akýsi cenový stred v rámci tejto série.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Hneď na začiatok upresníme, že na trhu je až dvojica smartfónov "Galaxy A32". Jeden má totiž v názve aj označenie 5G. Dajte si pri kontrole špecifikácií na to pozor, pretože sú to v podstate dva odlišné smartfóny. Majú rozdielne uhlopriečky, vnútornú výbavu a aj cenu. 

V našich končinách sa Samsung rozhodol ale predávať iba 5G verziu, ktorú sme mali na test aj my. Samsung Galaxy A32 5G je u nás za 299 eur a v rámci tohto kúsku si tak priplácate za výkonnejší procesor s konektivitou k sieťam piatej generácie.

A hoci si tento kúsok možno nekúpite primárne kvôli 5G, v každom prípade v ňom získate vyšší výkon ako má "obyčajná" A32ka. 

Pozrite si testovcie fotky zo zariadenia Samsung Galaxy A32 5G:

​Dizajn smartfónu považujeme za vydarený. Samsung v ňom prišiel s úplne novým usporiadaním fotoaparátov, aké sme uňho ešte nevideli. Musíme priznať, že osobne sa nám táto jednoduchosť vytŕčajúcich objektívov veľmi páčila. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk