Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2021, 00:01

Solídne bezdrôtové slúchadlá za 70 eur. V čom nás prekvapili?

Vyskúšali sme slúchadlá Huawei FreeBuds 4i. Čo ponúkajú?

Solídne bezdrôtové slúchadlá za 70 eur. V čom nás prekvapili?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Bezdrôtové slúchadlá sú v podstate jedinou alternatívou pre ľudí, ktorí chcú v súkromí počúvať hudbu, no ich smartfón neobsahuje 3,5 mm konektor, teda takzvaný jack na slúchadlá. Jednou z noviniek, ktoré aktuálne prichádzajú na slovenský trh sú Huawei FreeBuds 4i s vynikajúcou výdržou.

Ich cena je aktuálne 69 eur a jedným z ťahačov v tejto kategórii je prítomnosť ANC, teda aktívneho potláčania okolitých zvukov. Ako obstálo v teste toto zariadenie?

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Dizajn

Škatuľku oválneho tvaru uvádzal výrobca so slovami, že sa perfektne hodí do dlane. Síce nie úplne presne rozumieme, prečo je táto vlastnosť podstatná - ale musíme súhlasiť. Inak toto ploché vajíčko v sebe ukrýva dvojicu slúchadiel, akumulátor s dodatočnou energiou, USB-C konektor a malú svetelnú diódku, ktorá hlási pomocou farieb, či je puzdro nabité.

Škatuľka obsahuje na boku ešte jedno nenápadné tlačidlo, ktoré je potrebné stlačiť pri párovaní pomocou Bluetooth. Dióda vtedy bliká v podobe bledej farby a vyhľadáva zariadenia v okolí.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Vo vnútri sú slúchadlá prichytené pomocou magnetov a budete musieť nadobudnúť istý cvik, aby ste dokázali slúchadlá dostať zo škatuľky von. Nejde to vyslovene ťažko, no musíte vedieť, ako ich správne uchopiť. Ak sa vám zvyknú potiť prsty, bude to občas náročnejšie.

Úprimne, dizajn sa vám bude zdať povedomý. Stačí sa pozrieť na slúchadlá od Apple a všimnete si nápadnú podobu. Je to podľa nás škoda, pretože takto nastavuje Huawei zbytočne líce neprajníkom. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.